Soru-Cevap #15: Krem Rengi Pantolon

Merhaba Gökhan bey. Öğretmenim; kumaş mı keten mi arasında keten seviyorum, kumaş hoşuma gitmiyor. Bana önerebileceğiniz kumaş görünümlü ketenler var mı? Ayrıca, taba rengi ayakkabı, krem rengi keten, taba rengi kemer, beyaz gömlek, şık bir saat kombini nasıl sizce? Yoksa krem yerine farklı bi renk mi seçmeliyim pantolon olarak? Bir de, kravat olarak hangi renk gider? Saygılar…
(Serkan Bey, Adana)

Dockers pantolonKrem rengi keten pantolon denince, gözümün önüne paçaları kıvırıp kumsalda yürüş yapan bir adam geliyor. Kravatla birlikte ciddi bir kullanıma uygun olduğunu pek düşünmüyorum; kumaşın hafifliğinden ve anında buruşabilme özelliğinden olsa gerek… Kumaş pantolon konusundaki tercihinize de hak veriyorum, ben de ceketin altına krem rengi kumaç pantolon giymiyorum. O zaman ne giyeceğiz derseniz, chino, khakis, kanvas, vb. şekillerde adlandırılan pamuklu kumaştan pantolonları deneyebilirsiniz. Ben genelde Dockers markasını tercih ediyorum; kesim, renk ve model olarak çok sayıda alternatif bulabiliyorum. Yandaki resimde iki farklı tarz var örneğin, siz de kendinize uygun bulduğunuz bir model tercih edebilirsiniz. Kışın da alternatif olarak, çok bariz fitilli olmayan kadife pantolonları düşünebilirsiniz.

Daha önceki bir yazımda da belirtmiştim, ben taba renk deri ürünlerden pek haz etmiyorum. Tercihim koyu kahverengidir. Hele krem ile birlike gözüme pek hoş gelmedi açıkçası. Gömlek konusuna gelirsek, krem rengi ile birlikte kullanmak için beyaz yerine mavinin açıktan koyuya her tonunu önerebilirim. Kahverenginin herhangi bir tonu ile birlikte beyaz renk gömlek, triko, vb. benim tercihim olmuyor. Mavi, haki, gibi tonlar daha çok hoşuma gidiyor. Krem rengi pantolon ile birlikte kullanabileceğiniz gömlek ve kravat önerileri için de Kahverengi Ceket ve Pantolon İçin Gömlek ve Kravat Önerileri başlıklı yazıma bir göz atar mısınız?