"siyah kösele ayakkabı" etiketli yazılar

Soru-Cevap #4: İlk Kez Takım Elbise Alacaklara Öneriler

Merhaba, ben üniversite son sınıf öğrencisiyim ve takım elbise almak istiyorum. İş görüşmeleri ve bir projenin sunumunda kullanmayı planlıyorum. Nasıl bir takım elbise ve ayakkabı önerirsiniz?
(Safa Aslan, İstanbul)

İlk takım elbiseTakım Elbise Alırken: Renk Seçimi başlıklı yazımda ilk takım elbise için önerim şöyle olmuştu: “Olabildiğince koyu, siyaha yakın bir tonda; desensiz, düz renkte lacivert. Hem beyaz, hem de mavi gömlekler ve hemen her renkte kravatla giyebilirsiniz”.

Bu şekilde, farklı renk kombinasyonları ile her seferinde başka bir takım elbise giymiş gibi bir hava yaratabilirsiniz. Ayrıca lacivert takım elbise, doğru renkte gömlek ve kravatlarla, takım elbise giymeniz gereken her ortam için uygun olacaktır.

Çizgili desenler sizi kombinasyonlar konusunda oldukça kısıtlayacağı için, ilk takım elbisenizi kesinlikle düz renk almanızı öneririm.

Ayakkabı konusuna gelince; kesinlikle bağcıklı, yuvarlak burunlu, parlak olmayan siyah bir ayakkabı alın derim (Lacivert takım elbisenin altına kahvarengi ayakkabıları daha şık bulmakla birlikte, başlangıçta sizi kısıtlayacağı için siyah rengi tercih edin).

Devamını oku