Soru-Cevap #1: Çizgili Takım Elbise

İyi günler, yazılarınız çok güzel. Ben de bir soru sormak istiyorum: Çizgili bir siyah takım elbisem var (Çizgileri koyu renk, pek belli olmuyor). Bunun ceketinin altına nasıl pantolonlar giyilir? İlla ki çizgili pantolon mu giymek lazım?
(Ahmet Kerem Yıldız, Trabzon)

Takım elbisenizin ceketini mecbur kalmadıkça yalnızca takım elbisenin pantolonu ile giymenizi öneririm. Takım elbisenizin pantolonu kullanılmaz durumda ise, maalesef o takım elbisenin ömrü dolmuş gibi görünüyor.

Takım elbiselerin pantolonları ceketlere göre daha hızlı yıprandığı için, takım elbiselerin ömürleri genellikle pantolonun ömrü ile sınırlı oluyor. Ancak, bazı markaların takım elbiselerle aynı kumaştan tek pantolon da sattıklarını hatırlatayım. Eğer pantolonlarınız çabuk yıpranıyorsa, takım elbise alırken ikinci bir pantolonu yedek olarak almanızı; hele ki takım elbiselerinizi özel olarak diktiriyorsanız, ikinci bir pantolonu ihmal etmemenizi öneririm.

Çizgili siyah ceketinizi yine de bir şekilde kullanmak istiyorsanız; desensiz düz kumaştan üretilmiş, ceket ile arasında bariz bir ton farkı olan gri bir pantolonla giymenizi tavsiye ederim.