Timberland ✔

Timberland LogoTimberland markası ile lise yıllarımda tanıştım. 90’lı yıllarda çok fazla marka yoktu Türkiye’de, genelde yurt dışından getirtilirdi moda ürünler; bir gün bir baktık ki Timberland Ankara’da mağaza açtı. Ayakkabıları çok popüler, ancak öğrenci harçlığı için de gayet pahalı. Evde kural var, istediğim her şey alınmıyor; ya haketmem ya da para biriktirmem gerekiyor. Haketme hakkımı daha büyük şeyler için saklı tutarak, bir süre para biriktirip bir çift ayakkabı satın aldım; gözüm gibi bakıyorum çocuğa… Altı ay filan geçti, bir gün bir baktım tabanı enlemesine boydan boya yarılmış. Başımdan kaynar sular döküldü. Ne yapabilirim diye sormak için mağazaya götürdüm, “Biz onu bir incelemeye gönderelim” dediler. Aradan iki-üç hafta geçti, aradılar; üretim hatası nedeniyle yeni bir çift ayakkkabı vereceklerini söylediler. O yaştaki bir çocuğu herhalde daha iyi tavlayamazlardı. Markaya karşı inanılmaz bir sadakatim oluştu. Hakkını vereyim, o zamandan bugüne hiç de üzmediler beni. Hem Türkiye’den hem yurt dışından bugüne kadar onlarca çift ayakkabı, bir o kadar da tişört, gömlek, vb. almışımdır; hem çok memnun kullandım, hem de bir sorun anında hemen gereğini yaptılar. Türkiye’deki distribütörü Deriden de müşteri memnuniyeti konusunda Amerika’yı pek aratmadı.

Timberland markalı ürünleri kaliteli, şık, rahat ve dayanıklı oldukları için tercih ediyorum. Botlar kesinlikle su geçirmiyor; bütün gün karların içerisinde koşuşturduktan sonra arkadaşlarım botlarını çıkarıp çoraplarını sıkarken benim “ayaklar kuru, keyfim yerinde” oturduğum olmuştur. Tekne ayakkabılarını yazın şortların altına keyifle giyiyorum. Kışlık montlar da aynı şekilde, tasarım olarak çok kullanışlı olmasının yanı sıra, hem yağmura hem de soğuğa karşı gayet güzel koruyor. Mağazaya girdiğimde gömlek ve trikoların hemen hepsini zevkle kullanabileceğimi düşünüyorum; itiraf ediyorum satın almamak için bazen kendimi zor frenliyorum… 🙂 Çok büyük baskılı, markayı devasa gösteren tişörtler dışındakileri de severek kullanıyorum. Pastel tonlarda bir giyecek alacak olduğumda, baktığım ilk yerlerden birisi oluyor Timberland.

Yalnız, son zamanlarda ürün kalitesini eskiye göre bir miktar düşürdüklerini gözlemliyorum; umarım geçici ya da benim bahtsızlığıma denk gelmiş bir durumdur. Bundan da bahsetmeden geçemedim.