Tergan Deri ✘

Tergan ÇantaBu sefer de olmusuz bir deneyimimden bahsedeceğim. Aslında Türkiye’de gördüğüm en geniş çanta koleksiyonu burada. Birbirinden güzel görünümlü birçok model arasından tam ihtiyacım olan, ufak ve ince bir çanta bulunca pek sevinmiştim (Fotoğraftakine benzer bir model). Ama sevincim burada kaldı, gerisi tamamen trajedi. Ayda ancak 1-2 kez kullandığım bu çantanın sapı 7-8 kullanımdan sonra koptu. İncelemeye gönderdim, üç hafta sonra tamir edilerek teslim edildi. 3-5 kullanımdan sonra hem iç hem dış tarafındaki fermuarların zaman zaman kapanmadığını farkettim. Tekrar götürdüm mağazaya, değişim istedim; “kullanıcı hatası” gerekçesiyle 3-4 hafta sonra olduğu gibi geri gönderildi. Madem fermuar kullanmayı bilmiyorum, kendilerinden “doğru fermuar kullanımı” konusunda bilgi istedim, havamı aldım. Elbette tekrar gönderdim; 3-4 hafta sonra geri geldi, galiba fermuarlardan birisini değiştirmişler; ama diğeri yine aynı durumda. Dördüncü kez gönderdiğimde ikinci fermuarı de değiştirdiler. Farklı bir fermuar kullanmışlar, iki fermuarın tutacak yerleri birbirinden farklı olmuş.

Gide gele, tamir göre göre çanta bir yıldır her gün kullanılmış gibi hırpalandı. Sağı solu çizik, yamuk yumuk bir durumda. Satın alalı 7 ay filan oldu, 3-4 ayı fabrikada tadilatta, incelemede geçti. Ben de mağazaya gide gele helak oldum. Mazağaza tarafı ayrı bir alem, ürün incelemeden gelince arayıp bilgi vermediler genelde. Hatta son seferde alıp rafa koymuşlar satış için, “Keşke satsaymışsınız” dedim kendilerine.

Velhasıl, kullandığım diğer markalarla kıyasladığımda son derece kötü bir satış sonrası politikası ve rezil bir kullanıcı deneyimi yaşadım. Bundan sonra Tergan Deri’den bir tek alışveriş yapmam, o derece canımı sıktılar…