Aylık Arşiv: Ocak 2016

Burlington Çorap ✔

Burlington Çorap Burlington çorapları lise yıllarımdan beri (Vay be, yirmi beş yıl filan olmuş) kullanırım. O yaşlarda, baklava deseni ve parlak renkleri ile “farklı olma çabası” ile satın alırdım. Sonra mezun olup işe başladığımda, gömlek ve kravatlarımla renk eşleştirmeleri yapmak pek hoşuma giderdi. Lacivert takım elbisenin içine mavi gömlek ve kahverengi-mavi bir kravat taktığımda, yandaki gibi bir çorap giyerdim mesela. Gri-mavi-kırmızı, lacivert-mavi-yeşil, vb. her takım elbise-gömlek-kravat üçlüsüne denk gelen çoraplarım vardı. Şimdilerde de günlük hayatımda çoğunlukla renkli Burlington çorapları tercih etmekle birlikte, takım elbiseler ile genellikle düz renk çorap kullanıyorum (Ara sıra nostalji yapıyorum elbette 🙂 ).

Devamını oku

Dönüşüm Muhteşem Olacak

AdamGibiGiyin’i ilk kez ziyaret ediyorsanız, okumaya buradan başlamanızı öneririm.

Farkettiğiniz üzere bir süredir yazamıyorum. Sebebi suskunluğum, altı ay önce giriştiğim büyük çaplı ve kritik bir yazılım projesidir. Son dönemlerde günde 3-4 saat uyuyorum diyeyim, siz anlayın gerisini…

Projenin acil kısmının sonuna geldik, bundan sonra daha insanca yaşayacağım (5-6 saatlik uyku filan) ve Adam Gibi Giyin’e kaldığım yerden devam edeceğim.

Öncelikle, yazı yazamadığım dönemde e-posta ile birçok soru aldım; ancak maalesef ilgilenemedim, kendilerinden bu durumu mazur görmelerini rica ediyorum (bkz. ilk paragraf). Bu e-postalar arasından bir kısmını zaman içerisinde Soru-Cevap bölümünde yayımlayacağım.

Ayrıca, yalnızca çorap üzerine e-ticaret yapan chetik.com‘un kurucusu Turgut Bey, kullanıp değerlendirmem için lütfedip iki farklı marka çorap göndermiş; yazı yazamadığım dönemde uzunca deneme fırsatı bulduğum bu çoraplar üzerine de bir yazı yazacağım (Güncelleme: Yazdım bile).

Son olarak, daha uzun mesafelere seyahat edebilmek (açılışı yaz sonunda Yunanistan ile yaptık) üzere motosikletimi yeniledim; iki teker üzerinde daha fazla vakit geçirdikçe bu konuda da “adam gibi giyinmek” ve “adam gibi kullanmak” konularında çok söz birikti. “Motosiklet” başlıklı yeni bir başlık altında bunları da aktarmaya başlayacağım.

Birkaç güne görüşmek üzere…
Lütfen kendinize, hayatınıza, yaptığınız işe ve çevrenize özen göstermeyi ihmal etmeyin!