Aylık Arşiv: Aralık 2013

Soru-Cevap #15: Krem Rengi Pantolon

Merhaba Gökhan bey. Öğretmenim; kumaş mı keten mi arasında keten seviyorum, kumaş hoşuma gitmiyor. Bana önerebileceğiniz kumaş görünümlü ketenler var mı? Ayrıca, taba rengi ayakkabı, krem rengi keten, taba rengi kemer, beyaz gömlek, şık bir saat kombini nasıl sizce? Yoksa krem yerine farklı bi renk mi seçmeliyim pantolon olarak? Bir de, kravat olarak hangi renk gider? Saygılar…
(Serkan Bey, Adana)

Dockers pantolonKrem rengi keten pantolon denince, gözümün önüne paçaları kıvırıp kumsalda yürüş yapan bir adam geliyor. Kravatla birlikte ciddi bir kullanıma uygun olduğunu pek düşünmüyorum; kumaşın hafifliğinden ve anında buruşabilme özelliğinden olsa gerek… Kumaş pantolon konusundaki tercihinize de hak veriyorum, ben de ceketin altına krem rengi kumaç pantolon giymiyorum. O zaman ne giyeceğiz derseniz, chino, khakis, kanvas, vb. şekillerde adlandırılan pamuklu kumaştan pantolonları deneyebilirsiniz. Ben genelde Dockers markasını tercih ediyorum; kesim, renk ve model olarak çok sayıda alternatif bulabiliyorum. Yandaki resimde iki farklı tarz var örneğin, siz de kendinize uygun bulduğunuz bir model tercih edebilirsiniz. Kışın da alternatif olarak, çok bariz fitilli olmayan kadife pantolonları düşünebilirsiniz.

Devamını oku

Takım Elbise İçin Gömlek: Renk Seçimi

Renkli gömlekBu yazım da aslına bakarsanız bir önceki yazıma çok benzer bir yazı olacak. Hatta neredeyse kopyala yapıştır… 🙂

Geçmişte çok sayıda renkli gömlek de satın aldım, takım elbise ve kravatlarımla da gayet şık eşleştirdiğimi düşünüyorum. Ancak zamanla açık mavi dışındaki renkli gömleklerden tamamen kurtuldum. Gardrobumda yalnızca beyaz ve açık mavinin değişik tonlarında gömlekler bulunuyor. Bu tercihime de katılmayanlar olacaktır, mutlu da olurum; etrafta daha renkli, daha farklı giyinen insanlar görmek ne güzel değil mi? Yeter ki özensin insanlar kendilerine.

Güzel eşleştirilmiş renkli gömlek ve kravatları da yine gayet şık buluyorum, gördüğümde takdir ediyorum; ancak şahsen tercih etmiyorum. Beyaz ya da açık mavi gömleğin sade şıklığının benim tarzıma daha çok uyduğunu düşünüyorum.

Devamını oku